"Nauka praktycznych zastosowań oraz wiedzy z zakresu sieci komputerowych w technikum informatycznym realizowana w zagranicznej Spółce" "Praktyczne umiejętności uczniów techników krokiem do kariery w branży IT".

2016/2017

"Rozwój kształcenia zawodowego drogą do aktywizacji młodzieży" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2017/2018

"Praktyczne szkolenie zawodowe szansą dla uczniów z ZS w Pionkach" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2018/2019

"Zielone na europejskim rynku pracy" realizowany w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2019/2020

16 maja 2021 r. zaczęła się kolejna wielka przygoda młodzieży z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach. 0 godz. 6.30 42 uczniów z trzech kierunków: technik informatyk, technik fotografii i multimediów oraz technik eksploatacji portów i terminali wraz z 4 opiekunami wyjechało na praktyki zawodowe do greckiej Leptokarii.

Tak rozpoczęła się realizacja projektu unijnego: „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie szkolenia zawodowe. Tytuł projektu: Zielone na europejskim rynku pracy (numer projektu: 2019-1-PL01-KA102-063301).

Na otwarcie granic Grecji dla praktykantów wszyscy zakwalifikowani uczniowie czekali ponad rok. Kiedy do szkoły dotarła informacja z potwierdzeniem ostatecznego terminu wyjazdu, wszyscy bardzo się cieszyli. Jednak niepewność towarzyszyła im do samego końca. Dopiero w sobotę dotarły do uczniów i kadry wyniki testów na obecność COVID-19. Na szczęście wszyscy testowani otrzymali wyniki negatywne. Ta informacja była zielonym światłem i pozwoliła dokończyć pakowanie walizek.

Podróż trwała długo, jednak wygodny autokar, doświadczeni kierowcy, świetna Pani pilotka i nadmiar miejsc pozwalający na zachowanie dystansu – wszystko to sprawiło, że nawet nie zauważyliśmy kolejnych przekraczanych granic – ze Słowacją, Węgrami, Serbią i Bułgarią. Na greckiej granicy znów czekały na nas testy, a po nich wreszcie wjechaliśmy do Hellady.

Grecja powitała nas Słońcem, wysokimi temperaturami, bujną roślinnością i wspaniałymi widokami. Po długiej podróży czekał na nas przepiękny hotel Posejdon Palace, a w im wygodne pokoje, pyszne jedzenie, baseny i plaża nad Morzem Egejskim.

Pierwszy dzień to rozlokowanie się w pokojach, poznanie obiektu oraz początek praktyk – spotkanie z organizatorami oraz szkolenie BHP.

  

W kolejne dni każda grupa zawodowa odbywała praktyki ze swoim instruktorem.

We wtorek, 18.06.2021r. informatycy udali się do sali komputerowej, gdzie, pod czujnym okiem greckiego nauczyciela, poznawali zasady programowania w Javasctipt. Uczyli się, jak zainstalować Javascript na komputerze, poznawali typy rozszerzeń używanych w tym języku programowania. Podczas zajęć nauczyli się konstruowania poleceń, a także pisali podstawowe polecenia w Javascript, w tym tworzyli pierwszą komendę Hello world.

Uczniowie kierunku technik fotografii i multimediów spotkali się z Kostasem w sali teatralnej. W pierwszej części praktyk fotograf omówił z młodzieżą funkcjonowanie trybu manualnego oraz zapisywanie zdjęć w formacie raw. Następnie uczniowie wyruszyli z aparatami w plener. Ich zadaniem było fotografowanie fascynujących, interesujących elementów świata: roślin, obiektu, zwierząt – wszystkiego, co zwróciło ich uwagę. Zdjęcia zrobione przez uczniów podczas mini pleneru zostały omówione w drugiej części zajęć. Instruktor szczególną uwagę zwracał na czas naświetlania, przysłonę oraz ISO.

Z kolei uczniowie technika eksploatacji portów i terminali odbywali swoje praktyki w pobliskiej Katerinie. Ich zajęcia zostały zorganizowane na centralnej stacji kolejowej. Młodzież poznała zasady funkcjonowania ruchu kolejowego, obserwowała zawiadywanie pociągami, organizację przejazdu pociągów, uczestniczyła w komunikacji między zawiadowcą a maszynistą. Uczniowie poznali zasady obsługi podróżnych w terminalu kolejowym. Mieli okazję, by w praktyce zweryfikować wiedzę teoretyczną, zdobywaną w szkole.

Oprócz treści zawodowych, uczniowie Zielonego doskonalili język angielski, ponieważ w tym języku odbywają się zajęcia dla wszystkich kierunków.

Popołudniowe godziny wolne od praktyk młodzież spędziła na terenie hotelu, opalając się, grając w tenisa, mini golfa, pływając w basenie oraz spacerując po plaży nad Morzem Egejskim.

  

Środa, 19 maja 2021 r., była kolejnym dniem praktyk w greckiej Leptokarii. Tego dnia wszystkie grupy zawodowe odbywały zajęcia zgodnie z harmonogramem.

Informatycy zaczęli spotkanie z instruktorem od powtórzenia zagadnień z poprzedniego dnia. Sprawdzili swoje umiejętności w praktycznym działaniu. Następnie zajmowali się tworzeniem bramek logicznych, czyli elementów konstrukcyjnych maszyn i mechanizmów, realizujących fizycznie pewną prostą funkcję logiczną, której argumenty (zmienne logiczne) oraz sama funkcja mogą przybierać jedną z dwóch wartości, np. 0 lub 1. Wskazywali także zależności między bramkami, poznawali ich funkcje, zajmowali się również kodem binarnym. Uczniowie, z pomocą greckiego nauczyciela, tworzyli program obliczający działania arytmetyczne (kalkulator) w Javascript z wykorzystaniem znaków mniejszości i większości.

Uczniowie z technika fotografii i multimediów ponownie spotkali się ze swoim ulubionym fotografem, Kostasem. Na zajęciach, odbywających się w sali teatralnej, poznawali tajniki makrofotografii, Makrofotografia to rodzaj fotografii, w której fotografowany obiekt zostaje odwzorowany w naturalnych rozmiarach lub jest nieznacznie powiększony. Kostas uczył młodzież, jak wykorzystywać lampę błyskową i statyw w trakcie wykonywania tego typu zdjęć. Następnie uczniowie sprawdzali swoje umiejętności podczas mini pleneru. Po wykonaniu zadania, każde zdjęcie zostało wyświetlone i omówione pod kątem walorów estetycznych, a także czasu naświetlania, przysłony oraz ISO.

Wyjazdy uczniów z kierunku technik eksploatacji portów i terminali budzą wśród innych grup duże zainteresowanie. Tym razem młodzież udała się na zajęcia do Zarządu Portu Agiokampos. Uczniowie zwiedzili posterunek Policji Morskiej w porcie. Poznali zakres pracy greckiej Policji Morskiej, sposoby i logistykę patrolowania granic wodnych Grecji. Dowiedzieli się, w jaki sposób kontrolowani są rybacy, czy uprawiają rybołówstwo zgodnie z przepisami i respektują przyjęte normy połowów. Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się informacje dotyczące walki z przemytem i przemytnikami. Policjanci omawiali techniki stosowane w swojej pracy, procedury wdrażane podczas podejmowania interwencji. Dzięki temu nasi uczniowie mieli okazję poznać nowe aspekty swojej przyszłej pracy zawodowej.

Popołudniowy czas wolny uczniowie spędzili nad hotelowym basenem i korzystali ze słońca, które grzeje coraz mocniej. Odczuwalna temperatura wynosi 30 stopni C. Po odpoczynku młodzież wraz z pilotką i opiekunami pojechała na wycieczkę do Starego Pantalejmonu.

Paleos Panteleimonas to miasteczko zaklęte w kamieniu, magiczne miejsce leżące na stokach Olimpu. Tam można w ciszy cieszyć się pięknymi widokami i chłonąć atmosferę mitycznej Grecji. Jechaliśmy wąską drogą, która pnie się serpentynami aż na wysokość 500 m n.p.m. Wieś założono tak wysoko ze względów bezpieczeństwa, aby dobytek mieszkańców nie padł łupem piratów, którzy trzymali się blisko wybrzeża.
Mimo wszechogarniającej ciszy słychać szum cykad ukrytych na gałęziach drzew i wiatru wśród kęp niesamowicie pachnących ziół. Nasza grupa wolnym krokiem weszła w wąskie uliczki, pomiędzy kamienne domki. Wiele z nich jest opuszczonych lub otwieranych tylko sezonowo. W wiosce mieszka na stałe tylko 9 rodzin, reszta przeniosła się na wybrzeże.
W Paleos Panteleimonas nie ma wyznaczonego szlaku. Błądząc po brukowanych kamieniem uliczkach, napotykaliśmy czasem tylko stado zaciekawionych kotów i kilka bezpańskich psów. Główny plac – serce wioski – jest w całości przykryty konarami ponad 100-letniego platana, symbolu tego miejsca. Pod jego gałęziami umiejscowiona jest tawerna z pysznymi daniami oraz kafenion - kawiarnia, w której podają rewelacyjną na upał frappę. Wokół ryneczku jest kilka sklepików, w których można zakupić pamiątki.

W rogu placyku stoi biała cerkiew św. Pantaleimona, patrona lekarzy i opiekuna chorych. Urodził się w Nikomedii jako Panteleon. Był tak pełen współczucia dla wszystkich chorych i cierpiących, że zmieniono mu imię na Panteleimon czyli Pełen Miłosierdzia. Obok cerkwi tryska cudowne źródełko, z którego można nabrać krystalicznie czystej, zimnej wody.

  

Czwartek, 20 maja 2021 r. w greckiej Leptokarii upłynął pod hasłem intensywnych zajęć praktycznych. Tego dnia wszystkie grupy zawodowe, zgodnie z harmonogramem, miały zajęcia przez większość dnia.

Uczniowie z kierunku technik eksploatacji portów i terminali tym razem pozostali w Leptokarii. Praktyki odbywali w sali komputerowej na terenie kompleksu hotelowego. Spotkanie z instruktorem poświęcone było programowi komputerowemu Exel. Uczniowie poznawali arkusze Exela, ćwiczyli formatowanie komórek w tym programie. W drugiej części zajęć skupili się na zagadnieniach z zakresu logistyki, m. in. formatowali jednostki paletowe, przygotowując je do transportu.

Z kolei uczniowie technika fotografii i multimediów podczas zajęć z Kostasem uczyli się, jak prawidłowo wykonywać zdjęcia portretowe z lampą. Instruktor omawiał parametry takich zdjęć, zwracał szczególną uwagę na kadr, ISO i przysłonę, a także czas naświetlania. Następnie uczniowie samodzielnie wykonywali zdjęcia portretowe, które Kostas wyświetlał i szczegółowo omawiał. W końcowej części zajęć fotograf wykonywał zdjęcia uczniom. Każde z nich prezentował i poddawał obróbce, pokazując kolejne kroki młodzieży.

Informatycy mieli bardzo intensywny dzień. Ich zajęcia zaczęły się od powtórzenia materiału z poprzednich spotkań. Ponownie zajmowali się zagadnieniami dotyczącymi bramek logicznych, zmiennych int i string oraz znaków większości i mniejszości w programowaniu.
Po obiedzie pojechali na dodatkowe zajęcia z robotyki. Poznali podczas zajęć aplikację do programowania robotów, zapoznali się z konstrukcją robotów z LEGO Technic, a następnie tworzyli swój program, by sterować za jego pomocą robotami. Starali się, by był on jak najlepszy, bowiem sprawdzali jego działanie w praktyce – tocząc walki robotów.

  

Piątek i sobota – 21 i 22 maja 2021 r. – upłynęły pod hasłem wycieczek. W piątek udaliśmy się do Amaliapoli. To mała miejscowość w okrągłej Zatoce Pagasyjskiej, która przyciąga turystów ze względu na port i lokalne przysmaki. W tawernach nad morzem możemy posmakować morskich ryb i dobrze się bawić. My udaliśmy się do portu, by razem z kapitanem Kostasem i jego rodziną popłynąć w całodniowy rejs połączony z licznymi atrakcjami. Pływaliśmy po okrągłej Zatoce Pagasyjskiej, której maksymalna głębokość wynosi 102 m. Znajduje się ona w Magnezji (wschodnia Grecja). Jest połączona z Morzem Egejskim wąskim przesmykiem o szerokości 4 km. Głównym portem zatoki jest Wolos. My nie odwiedziliśmy tego miasta, natomiast popłynęliśmy na małą wysepkę w Zatoce Pagasitic na końcu półwyspu Pelion w Tesalii w Grecji o ciekawej nazwie Paleo Trikeri. Tam mogliśmy podziwiać urokliwe uliczki, przybrzeżne tawerny, cudowne drzewka cytrynowe i pomarańczowe oraz czterystuletnie drzewa oliwne. W powietrzu rozgrzanym słońcem unosił się zapach rozmarynu i oregano, a my wspinaliśmy się na stromą górę, by na jej szczycie zwiedzić znajdujący się tam monastyr.
Paleo Trikeri to miejsce niezwykłe – od 1913 roku byli tam więzieni jeńcy wojenni, w latach II wojny światowej wyspa stałą się obozem koncentracyjnym, zaś od 1947 r. obóz był wykorzystywany przez kobiety, które były więźniarkami politycznymi, prokomunistycznymi, podczas greckiej wojny domowej . Kobiety z dziećmi przebywały tam w straszliwych warunkach, a o ich losie nikt nie wiedział. Dopiero niedawno odkryto zapiski jednej z więzionych kobiet. Wówczas wiat poznał prawdę o tym tragicznym miejscu.
Kolejny przystanek był przeznaczony na relaks. Plażowanie, pływanie w krystalicznie czystej wodzie i skoki do zatoki ze statku dostarczyły wszystkim powodów do radości.
Dalsza część rejsu upłynęła nam bardzo przyjemnie. Obiad był serwowany na statku, a potem wraz z rodziną kapitana wszyscy tańczyli na pokładzie w rytm przebojów.
Do hotelu wróciliśmy późnym wieczorem, by już następnego dnia rano wyruszyć w kolejną podróż, aby zobaczyć greckie Meteory.

Meteory (gr. Μετέωρα (Meteora) z gr. metéoros – wzniesiony w górę, będący wysoko w powietrzu) to masyw skał z piaskowca i zlepieńca w środkowej Grecji na północno-zachodnim krańcu równiny tesalskiej w okolicy miasta Kalambaka. Skały osiągają wysokość do 540 m n.p.m. Na szczytach skał umiejscowiony jest zespół 24 prawosławnych klasztorów (monastyrów). Początkowo wszelkie materiały potrzebne do budowy i życia mnichów wciągane były na linach, również odwiedzający mogli dostać się do monastyrów jedynie w taki sposób. Obecnie część z monastyrów udostępniona jest dla zwiedzających i dla ich wygody wybudowano schody i pomosty.
Pierwsze wspólnoty religijne pojawiły się w Meteorach pod koniec X w., mieszkając w jaskiniach i pustelniach. Legenda głosi, że św. Atanazy, założyciel Wielkiego Meteora (Megalo Meteoro), najstarszego monastyru, wzniósł się na szczyt na skrzydłach orła. To on założył pierwszy klasztor w roku 1336. W sumie wybudowano 24 klasztory (każdy na innej skale). Współcześnie tylko sześć klasztorów jest zamieszkanych i toczy się w nich normalne życie monastyczne. Są to cztery klasztory męskie i dwa żeńskie:
Ajos Nikolaos (Świętego Mikołaja Odpoczywającego),
Ajos Stefanos (Świętego Stefana),
Ajias Triados (Świętej Trójcy),
Megalo Meteoro (Wielki Meteor, Przemienienia Pańskiego),
Rusanu (Rusanu, Świętej Barbary),
Warlaam (Warłama).
Aby zwiedzić klasztory, należy mieć odpowiedni strój: długie spodnie dla mężczyzn, spódnica zakrywająca kolana i zakryte ramiona dla kobiet. My zwiedzaliśmy klasztor Warłama. Naszą przewodniczką była przemiła Eleni, która odsłaniała przed nami tajniki życia w monastyrze.
To niezwykłe miejsce, wpisane na listę światowego dziedzictwa oraz należące do 12 najpiękniejszych miejsc świata według National Geographic zrobiło na wszystkich nieopisane wrażenie. Aż żal było je opuszczać.

Po obiedzie, który zjedliśmy w Kalambace, wyruszyliśmy w drogę do hotelu. Wieczór przeznaczony był na odpoczynek, by nabrać sił przed kolejnymi zajęciami.

  

Niedziela i poniedziałek – 23 i 24 maja 2021 r. – to kolejne dni zajęć dla uczniów Zielonego, odbywających praktyki zawodowe w greckiej Leptokarii.

Informatycy pod okiem doświadczonego instruktora greckiego powtarzali zasady tworzenia stron internetowych. Mieli doskonałą okazję, by szkolną wiedzę teoretyczną sprawdzić w praktyce i zdobyć nowe umiejętności w ramach kompetencji zawodowych. Na zajęciach tworzyli także responsywną stronę internetową i wykonywali ćwiczenia, dzięki którym utrwalali nowe umiejętności. Ponadto uczniowie kierunku technik informatyk odbyli dodatkowe zajęcia z robotyki. Tym razem tworzyli labirynty, po których poruszały się odpowiednio zaprogramowane pod okiem instruktora roboty.

Z kolei uczniowie kierunku technik fotografii i multimediów razem z Kostasem wykonywali zdjęcia, na których zatrzymywali w kadrze przedmioty w ruchu. Uczyli się, jak ustawić parametry aparatu, by uzyskać właściwy efekt, co zrobić, by zdjęcie było wyraźne. Następnie, podczas mini pleneru, młodzież fotografowała różne poruszające się obiekty, zwierzęta i owady, by w drugiej części zajęć wyświetlać swoje zdjęcia i omawiać je wspólnie z Kostasem.

Uczniowie technika eksploatacji portów i terminali tym razem odbywali swoje praktyki w Marinie Morskiej w Platamonas. Podczas zajęć poznali sposoby dokowania łodzi, żaglówek, statków i jachtów o różnej wyporności. Port w Platamonas ma zaledwie 4 m głębokości, stąd konieczne jest bardzo dokładne przydzielanie miejsca do dokowania jednostkom pływającym, które wpływają tu, by uzupełnić zapasy lub w niedużej stoczni w marinie dokonują niezbędnych napraw. Kapitanowie statków komunikują się z dowództwem mariny przez telefon satelitarny. Każda jednostka podaje w ten sposób swoje parametry i na tej podstawie ma przydzielone miejsce do dokowania. Marina Morska w Platamonas jest bardzo istotnym miejscem na morskiej mapie Grecji.

Po zajęciach nasi uczniowie bardzo chętnie wypoczywają przy hotelowych basenach lub na nadmorskiej plaży. Zwiedzają okolicę i poznają kulturę Grecji. W poniedziałek mieliśmy okazję zwiedzić Litochoro, skąd wyruszyliśmy na spacer po wąwozie Enipeasa. To spotkanie z naturą naprawdę nas zachwyciło. Nie mogliśmy nacieszyć się pięknymi widokami, jednocześnie słuchając przyjemnego szumu rzeki, a także śpiewu ptaków. Na końcu wąwozu dotarliśmy do wodospadów Zeusa, pod którymi wyżłobione są Wanny Afrodyty. Zgodnie z mitologią to właśnie tutaj bogini miłości schodziła z Olimpu na relaksacyjne kąpiele. Zwieńczeniem wyprawy była wizyta na lokalnym targu, przesyconym zapachami oliwek, wonnych ziół i aromatycznych przypraw.

Wtorek, 25 maja 2021 r., przywitał nas przepiękną, upalną pogodą. Tego dnia wszystkie grupy zawodowe miały swoje zajęcia do południa.
Uczniowie z kierunku technik fotografii i multimediów razem z Kostasem pracowali nad zdjęciami ukazującymi zamrożenie ruchu w połączeniu z makrofotografią. Instruktor omawiał zasady obowiązujące podczas powstawania tego typu zdjęć oraz przedstawił ustawienia aparatu. Następnie uczniowie podczas mini pleneru wykonywali tego typu zdjęcia, a potem, w drugiej części zajęć, każde z nich było wyświetlane przez nauczyciela i dokładnie omawiane.

Uczniowie z kierunku technik eksploatacji portów i terminali z nowym instruktorem w ramach zajęć z zakresu logistyki rozwiązywali zadania w Exelu, obliczali ilości kartonów na palecie, planowali rozmieszczenie towaru. Podczas zajęć młodzież poznała nowy program magazynowy, uczniowie ćwiczyli fakturowanie towarów, wykonywali ćwiczenia dotyczące dostawców i odbiorców, zbiorczego zamawiania produktów.

Informatycy podczas zajęć prowadzonych w języku angielskim utrwalali zdobywane do tej pory umiejętności. Ćwiczyli tworzenie stron internetowych, a podczas zajęć z robotyki, poznawali tajniki programowania.

Ponieważ popołudnie było wolne, pojechaliśmy na kolejną wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy zamek w Platamonas. Platamonas to miejscowość w Grecji, w Macedonii-Tracji, u podnóży masywu Olimp, znana głównie ze wzniesionego przez krzyżowców średniowiecznego zamku. W czasach Bizancjum prócz szlaku lądowego kontrolował on również szlak morski z Eubei do Salonik. Zamek Platamonas został wzniesiony w XI w. przez krzyżowców, zdobyty później w 1470 przez Wenecjan a następnie w 1556 przez Turków. Ostatecznie opuszczony na początku XX w. niszczał pozostawiając do dzisiaj tylko ruiny murów i wieży. Obecnie jest miejscem wydarzeń kulturalnych, m.in. odbywającego się w sierpniu Festiwalu Olimpu. Mieliśmy okazję obejrzeć zamek z zewnątrz, ponieważ ze względu na wciąż panującą pandemię, nie mogliśmy wejść do środka. Mimo tego wrażenia były niezapomniane.

Środa i czwartek, 26 i 27 maja 2021 r., to kolejne upalne dni praktyk zawodowych w Grecji, które były dla naszych uczniów niezwykle intensywne.
Każda grupa zawodowa odbywała swoje zajęcia z greckimi mentorami. Młodzież doskonaliła swoje umiejętności zawodowe, wykonywała ćwiczenia pod okiem instruktorów, realizowała ostatnie zagadnienia objęte programem praktyk. W czwartek każde zajęcia zawodowe zostały podsumowane. Czekaliśmy tylko na piątkowe zakończenie projektu i wręczenie certyfikatów, które zostało zaplanowane tuż przed wyjazdem do Polski.

Podczas ostatnich dni w Grecji mieliśmy okazję zwiedzać Thesaloniki - miasto w północnej Grecji, nad Zatoką Salonicką (Morze Egejskie), drugie co do wielkości (po Atenach) miasto Grecji. Założone ok. 315 p.n.e. przez króla Macedończyków Kassandra i nazwane na cześć jego żony, Tessaloniki, córki Filipa II i przyrodniej siostry Aleksandra Wielkiego. Saloniki to ośrodek administracyjny największego greckiego regionu Macedonia, nieoficjalnie, przez Greków nazywany współstolicą lub stolicą Macedonii (greckiej). Do początków XX wieku Saloniki były wielonarodowościową metropolią, gdzie koegzystowały ze sobą liczne ludy tej części Śródziemnomorza. My mieliśmy okazję zwiedzić najważniejsze zabytki tej metropolii: Białą Wieżę, pomnik Aleksandra Wielkiego, Katedrę św. Demetriusza, Rotundę, Forum Romanum. Odbyliśmy także spacer urokliwym nadmorskim deptakiem.

Piątek, 28 maja 2021 r., jest ostatnim dniem praktyk zawodowych w Grecji, które były dla naszych uczniów niezapomnianą przygodą.
Rano odbyła się uroczystość pożegnania i oficjalnego zakończenia stażu zawodowego w Grecji dla uczniów Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach z trzech kierunków: technik informatyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz technik fotografii i multimediów.

Uczniowie podziękowali swoim mentorom oraz organizatorom praktyk, a także partnerowi greckiemu. Wręczyli im upominki – zestawy gadżetów promujących naszą szkołę. Na zakończenie uroczystości młodzież otrzymała certyfikaty potwierdzające pozyskanie nowych kompetencji zawodowych. Wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać wystawę prac naszych fotografów przygotowaną przez Kostasa.

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki, ul. Parkowa 4, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

LIBRUS

Dziennik elektroniczny