"Nauka praktycznych zastosowań oraz wiedzy z zakresu sieci komputerowych w technikum informatycznym realizowana w zagranicznej Spółce" "Praktyczne umiejętności uczniów techników krokiem do kariery w branży IT".

2016/2017

"Rozwój kształcenia zawodowego drogą do aktywizacji młodzieży" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2017/2018

"Praktyczne szkolenie zawodowe szansą dla uczniów z ZS w Pionkach" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2018/2019

"Zielone na europejskim rynku pracy" realizowany w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2019/2020

W związku z aktualną sytuacją w Polsce, a więc wprowadzeniem przez Radę Ministrów RP stanu zagrożenia epidemicznego, a co za tym idzie znacznym ograniczeniem w funkcjonowaniu placówek edukacyjnych oraz poleceniem w zakresie odwołania wszelkich wycieczek, tym bardziej wyjazdów zagranicznych, została podjęta decyzja o wstrzymaniu realizacji mobilności zagranicznej w ramach projektu „Zielone na europejskim rynku pracy”, realizowanego projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, numer 2019-1-PL01-KA102-063301.

Powyższa decyzja została podyktowana względami bezpieczeństwa 42 uczniów i 4 nauczycieli, którzy od 30 marca do 10 kwietnia mieli przebywać w Grecji.

Decyzja została podjęta także na skutek rekomendacji władz lokalnych - po otrzymaniu 09.03.2020  pisma WBZK-I.6333.21.2020 Wojewody Mazowieckiego, polecające placówkom odwołanie wszelkiego rodzaju wycieczek, wymian i wyjazdów zagranicznych. Od tego czasu sytuacja znacznie się pogorszyła, a w większości krajów europejskich zanotowano zwiększoną liczbę przypadków występowania wirusa COVID-19. 

Wszystkie czynności związane z projektem zostaną wznowione, kiedy sytuacja w Europie powróci do stanu normalności i po ustaleniu nowego terminu.

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki, ul. Parkowa 4, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

LIBRUS

Dziennik elektroniczny