Kierunki kształcenia proponowane w Zespole Szkół w roku szkolnym 2022/2023

REKRUTACJA

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

PRAKTYKI / STAŻE

Uczniowie Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach zostali laureatami Konkursu Wiedzy na temat polskiego przemysłu zbrojeniowego w okresie międzywojennym, przeprowadzonego w dniu 11 maja 2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach w ramach trzynastego spotkania Akademii Niepodległości Instytutu Pamięci Narodowej. Igor Ochocki zajął pierwsze miejsce, Mateusz Kacperczyk – drugie, a Wiktor Zawadzki – trzecie.

Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele władz powiatu radomskiego na czele z WaldemaremTrelką– starostą radomskim. Podczas uroczystości wystąpili  prof.  Marek Wierzbicki  i  prof. dr hab. Eugeniusz Cezary Król, który przedstawił założenia i realizację polityki nazizmu wobec krajów europejskich. W swojej prelekcji powiązał sytuację polityczną Republiki Weimarskiej i III Rzeszy w okresie międzywojennym z publikacją dzieła Adolfa Hitlera „Mein Kampf”.

Prof. Marek Wierzbicki - główny organizator  Akademii Niepodległości IPN - podziękował wszystkim uczestnikom 12. spotkań i dokonał ich podsumowania.  Zauważył, iż wzięło w nich udział kilkuset uczestników, a spośród siedmiu pionkowskich szkół, najlepiej zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach, którzy zdobyli 22 tytuły laureata,  wywalczyli 4 pierwsze miejsca. Drugie miejsce zajęli uczniowie PSP nr 1 w Pionkach, którzy zdobyli 10 tytułów laureata, a wywalczyli 5 pierwszych miejsc. Na najniższym stopniu podium znaleźli się przedstawiciele PSP nr 2 w Pionkach z 3. tytułami laureata i 2. pierwszymi miejscami. Indywidualnie najlepszymi okazali się: - Aleksandra Michalska z PSP nr 1 w Pionkach, która zdobyła I miejsce, II miejsce przypadło Mateuszowi Węgrzynowskiemu z PSP nr 2 w Pionkach,  zaś III  -  zdobył Igor Ochocki z ZS w Pionkach. Nagrody i podziękowania otrzymali też opiekunowie laureatów konkursów i uczestników Akademii Niepodległości. Szczególne wyróżnienie za organizację i pomoc w przygotowaniu 13. spotkań otrzymał Jacek Malicki, nauczyciel historii z ZIELONEGO.

Gratulujemy uczniom i  panu profesorowi  J. Malickiemu!

/p>

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki, ul. Parkowa 4, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

LIBRUS

Dziennik elektroniczny