Kierunki kształcenia proponowane w Zespole Szkół w roku szkolnym 2021/2022

REKRUTACJA

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W dniu 09 listopada 2021 roku w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie odbyła się Wielka Gala zorganizowana z okazji ogłoszenia wyników VI edycji Konkursu Historycznego ”Patria Nostra”. Ze względu na pandemię COVID - 19 w Wielkiej Gali uczestniczyło ponad 50 drużyn z 80 biorących udział w konkursie. Pozostali uczestnicy konkursu mogli uczestniczyć w tak uroczystym wydarzeniu dzięki transmisji na żywo z Centrum Olimpijskiego. Wśród uczestników konkursu już po raz piaty znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Zielone w VI edycji konkursu reprezentował trzyosobowy zespół w składzie: Szymon Jaworski, Paweł Farbiś i Przemysław Kutkiewicz z klasy IV IT oraz p. Jacek Malicki, nauczyciel historii.

Drużyna z ZIELONEGO osiągnęła historyczny sukces zajmując piętnaste miejsce i z każdą edycją uzyskuje coraz lepszy wynik. Udział w kolejnej edycji konkursu, który został ogłoszony podczas Wielkiej Gali będzie okazją do uzyskania lepszego wyniku i zdobycia głównych nagród, jakim były wysokie kwoty finansowe oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorów konkursu reprezentowali między innymi: Jan Żaryn, pełniący jednocześnie funkcję senatora III RP i Przewodniczącego Stowarzyszenia „Polska Jest Najważniejsza”, Maria Koc – senator III RP, Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, a także Mirosław Gryko, przedstawiciele wielu ministerstw, firm i samorządów lokalnych oraz środków masowego przekazu – TVP Historia, TVP 3, czy Polskie Radio.
Na uroczyste podsumowanie zostali zaproszeni uczestnicy konkursu z województwa mazowieckiego, a także Wielkiej Brytanii, Francji, Bułgarii, Rosji i Ukrainy. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli świata polityki, mediów i kultury.

- Dziękuję zespołowi za przygotowanie ambitnego filmiku pt.: „Wojna polsko - bolszewicka – cel Wisła” i gratuluję historycznego miejsca w konkursie oraz cieszę się, iż wykonana praca konkursowa była wyjątkowo twórcza.  Organizatorom konkursu należy się uznanie  za oryginalny pomysł na popularyzację historii i postaw patriotycznych wśród młodzieży - ocenił udział swoich uczniów w rywalizacji  Jacek Malicki, nauczyciel historii z Zielonego.

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki, ul. Parkowa 4, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

LIBRUS

Dziennik elektroniczny