Kierunki kształcenia proponowane w Zespole Szkół w roku szkolnym 2021/2022

REKRUTACJA

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W dniu 28 kwietnia 2021 roku w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie odbyła się konferencja w wersji live z okazji ogłoszenia wyników II edycji konkursu edukacyjnego „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny światowej”. Miło nam poinformować, iż wśród 43 laureatów konkursu historycznego znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. W kategorii szkół ponadpodstawowych – prace multimedialne - wyróżnienia otrzymali: Mateusz Fila z kl. III IT i zespół z klasy II IPR w składzie: Adam Kwaśnik, Mateusz Kacperczyk i Igor Ochocki.

- Organizatorzy konkursu - Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi w Krakowie i Chorągiew Krakowska ZHP im. Tadeusza Kościuszki – postawili sobie za cel zainteresowanie młodych ludzi, w szczególności harcerzy, najnowszą historią Polski, działalnością harcerstwa podczas II wojny światowej, wojennymi życiorysami harcerzy i instruktorów, a także miejscami pamięci. II edycja konkursu skupiła się na małym sabotażu, czyli jednej z dziedzin działalności konspiracyjnej harcerzy podczas II wojny światowej. Głównym zadaniem uczestników było zapoznanie się małym sabotażem oraz przedstawienie go w formie pracy konkursowej w wybranej przez siebie kategorii: pracy plastycznej, multimedialnej lub pisemnej. Ze względu na pandemię COVID - 19dyplomy oraz nagrody dla laureatów i uczestników, a także nauczycieli konkursu zostaną w najbliższym czasieprzekazane do szkół drogą pocztową.

-  Serdecznie gratuluję zdobywcom wyróżnień w skali ogólnopolskiej. Cieszy mnie fakt, iż to uczniowie Zielonego okazali się jedynymi laureatami konkursu z regionu radomskiego. Myślę, że promowanie idei harcerstwa wśród młodego pokolenia, szczególnie działalności harcerzy  z Pionek i ich bohaterskiej postawy w czasie II wojny światowej, stanowi ważny element kształtowania patriotyzmu oraz pokazywania właściwych postaw godnych naśladowania, podsumował udział w konkursie uczniów Zielonego Jacek Malicki, nauczyciel historii.

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

LIBRUS

Dziennik elektroniczny