Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

POŻARNICTWO

Pierwszy tydzień czerwca na obozie szkolno-treningowym w Kręsku na Mazurach.

WYDARZENIA

Uczniowie technikum informatycznego wzięli udział w obchodach Dnia Niepodległości.

GALERIA ZDJĘĆ

W marcu uczniowie kierunku Technik Informatyk odbyli praktyki w Grecji.

GRECJA

30 stycznia 2020r. w Zespole Szkół Elektronicznych imienia Bohaterów Westerplatte w Radomiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów "Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych".
Dyplomy wręczał wicemarszałek województwa mazowieckiego - Rafał Rajkowski. Wśród nagrodzonych byli uczniowie z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach: Marcin Sadowski (kl. III technik informatyk) oraz Igor Ochocki (kl. I technik programista).

Igor Ochocki, uczeń klasy 1 na kierunku Technik Programista, zakwalifikował się do finału konkursu (3 etap), który odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

8 października 2019 roku w ramach EU CodeWeek przeprowadziliśmy wykład wraz z ćwiczeniami na temat: "Od Scratch'a do programisty". Uczniowie klas informatycznych zapoznali się z tematyką algorytmów, języków programowania oraz pracą w Scratch.

W dniu 29.11.2018r. uczniowie klas informatycznych wzięli udział w zajęciach w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki w ramach projektu IT-Szkoła. Wykład "MS Office (Word, Excel, Power Point) - co wiem, a czego jeszcze nie umiem…", organizowany w ramach Akademii programowania i baz danych IT Szkoły poprowadził mgr inż. Jerzy Stankiewicz.

11. listopada uczniowie klas technik informatyk z innowacją "Informatyka z pożarnictwem" wzięli udział w uroczystościach związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzi strażacy wzięli udział w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę oraz w uroczystościach miejskich pod Legionówką.

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny