Kierunki kształcenia proponowane w Zespole Szkół w roku szkolnym 2020/2021

REKRUTACJA

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W dniach od 1 do 6 marca 2020 roku już po raz dziesiąty w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach odbyły się „żywe lekcje historii” zorganizowane z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie Zielonego na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie mieli okazję obejrzeć gazetkę szkolną wykonaną przez uczennice klasy III fp: Marcelinę Mazurek, Oliwię Szewczyk, Patrycję Zagożdżon i Klaudię Nować.

- Przygotowanie gazetki poświęconej bohaterom walczącym w obronie niepodległej Polski było okazją do bliższego zapoznania się z powojenną historią naszego narodu. Tragiczne losy wielu wspaniałych ludzi stanowią wspaniały przykład na to, jak należy rozumieć i obchodzić święto „żołnierzy wyklętych”, stwierdziły uczennice klasy 3fp.

W trakcie trwających obchodów uczniowie mogli obejrzeć prezentacje multimedialne poświęcone bohaterom niezłomnym - „żołnierzom wyklętym”. Autorami prac byli: Klaudia Nować  oraz Paweł Farbiś i Szymon Jaworski z kl. II it.

 - Obchodzone w naszej szkole Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych Bohaterów staje się tradycją i zaczyna odgrywać istotną rolę w poszerzaniu wiedzy historycznej, stanowi ważny element wychowania patriotycznego w życiu całej społeczności Zielonego – podsumował wydarzenie Jacek Malicki.

 

 

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny