Kierunki kształcenia proponowane w Zespole Szkół w roku szkolnym 2020/2021

REKRUTACJA

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

12 listopada 2019r. dokładnie o godzinie 12 dziewięciu uczniów z ZS w Pionkach, z klas o kierunku technik informatyk i technik programista, rozpoczęło zmagania z informatyką w XIV edycji konkursu Bóbr.
Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Zadania w konkursie Bóbr były związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczyły budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często były związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwiło uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
Z zadaniami zmagali się uczniowie: Maciej Zybała (1ipr), Igor Ochocki (1ipr), Mateusz Kacperczyk (1ipr), Adrian Jasek (1ipr), Marcin Sadowski (3it), Dominik Bil (3it), Krzysztof Chołuj (4it), Robert Kacperczyk (4it), Kacper Gregorczyk (4it). Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Tegoroczny "Bóbr" został objęty patronatami honorowymi Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

  

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny