Kierunki kształcenia proponowane w Zespole Szkół w roku szkolnym 2020/2021

REKRUTACJA

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W dniu 16 października 2019 roku w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach już po raz czwarty odbyły się zajęcia w ramach Akademii Niepodległości IPN. Spotkania Akademii Niepodległości rozpoczęły się wykładem i prezentacją filmu pt: „Radomianie dla Niepodległej 1914 – 1921”, którego głównym twórcą jest Przemysław Bednarczyk, znany historyk i reżyser filmów historycznych.


- Bez poznania wkładu lokalnych bohaterów w walkę o niepodległość Polski trudno sobie wyobrazić pełne zrozumienie dziejów narodu polskiego. Przykład poświęcenia i ofiarności żołnierzy z regionu radomskiego walczących na frontach I wojny światowej, wojnie polsko – ukraińskiej i polsko – bolszewickiej stanowi ogromny wkład społeczeństwa Radomia i okolic w odzyskanie niepodległości. Odkrywanie lokalnych bohaterów, których groby znajdują się na obszarze wielu państw Europy Środkowo – Wschodniej jest moralnych obowiązkiem kolejnych pokoleń stwierdził w swoim wystąpieniu Przemysław Bednarczyk.
Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Zielone reprezentowało 9 członków Szkolnego Klubu Debat Historycznych wraz ze swoim opiekunem Jackiem Malickim. W ramach Akademii Niepodległości IPN odbył się Konkurs Wiedzy o walkach Polaków w latach 1914 – 1921 oraz o bohaterach wykładu. Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu uczestników, wśród nich Paweł Farbiś i Szymon Jaworski z Zielonego. Jury Konkursu w składzie: dr habilitowany Jacek Wołoszyn, profesor KUL – u i pracownik o/ IPN w Lublinie, Bogusław Bek, pracownik o/. IPN w Radomiu, Bartłomiej Gałkowski, nauczyciel historii PSP Nr 1 w Pionkach i Jacek Malicki, belfer historii z Zielonego wyłoniło następujących laureatów konkursu: I miejsce zdobył Mateusz Węgrzynowski z PSP Nr 2 w Pionkach, drugie miejsca zdobyły – Olga Łandar i Aleksandra Michalska z PSP Nr 1, zaś Paweł Frabiś z kl. II IT z ZS Pionki i Kacper Cybulski z PSP Nr 5 zajęli trzecie miejsce.

   

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny