Kierunki kształcenia proponowane w Zespole Szkół w roku szkolnym 2020/2021

REKRUTACJA

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W środę, 29 maja 2019 r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbyły się po raz trzeci zajęcia w ramach Akademii Niepodległości Instytutu Pamięci Narodowej.
Zajęcia Akademii Niepodległości rozpoczął profesor Marek Wierzbicki z Delegatury IPN w Radomiu. Bohaterem trzeciego spotkania w ramach Akademii Niepodległości Roman Dmowski.

Wykład na temat życia i dokonań Romana Dmowskiego, wybitnego polityka, męża stanu i jednego z Ojców Niepodległości wygłosił prof. dr hab. Marcin Kruszyński z Lotniczej Akademii Wojskowej z siedzibą w Dęblinie.
Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Szkołę reprezentowało siedmioro członków Szkolnego Klubu Debat Historycznych reprezentujących klasy I FP i I IT, byli nimi: Bartosz Kołodziejczyk, Emilia Stachuczy, Luiza Szulc, Paweł Farbiś, Cezary Michalec, Emilia Węsek i Mateusz Tomaszewski, którzy wraz ze swoim opiekunem Jackiem Malickim otrzymali wpisy do indeksu studenta akademii, notatniki i opaski odblaskowe z motywem flagi Polski i logiem IPN.
Po zakończeniu wykładu p. Marcina Kruszyńskiego wzbogaconego prezentacją multimedialną, odbył się konkurs wiedzy o bohaterze wykładu. Do rywalizacji przystąpiło 13 uczestników, w tym pięcioro przedstawicieli ZIELONEGO. Laureatami konkursu zostali: I miejsce zdobył Bartosz Kołodziejczyk uczeń ZS Pionki, zaś po dogrywce II miejsce zajął Kacper Hyliński z PSP Nr 5 w Pionkach, III miejsce zdobył Paweł Farbiś, zaś IV miejsce zajęła Luiza Szulc z ZS Pionki.
- Jestem bardzo zadowolony ze zdobycia głównej nagrody w konkursie wiedzy o Romanie Dmowskim. Udział w Akademii Niepodległości jest dla mnie ciekawą przygodą intelektualną. Dzięki „żywej lekcję historii” poszerzyłem swoją wiedzę historyczną i mogę bardziej zaangażować się w pracę Szkolnego Klubu Debat Historycznych - ocenił swój udział w Akademii Niepodległości Bartosz Kołodziejczyk z Zielonego.
- Gratuluję Bartoszowi zdobycia głównej nagrody w konkursie, Pawłowi i Luiza zdobycia kolejnych wyróżnień, zaś pracownikom radomskiego oddziału IPN wspaniałej organizacji Akademii Niepodległości. Dzięki interesującym wykładom i konkursom poświęconym Ojcom Niepodległości moi uczniowie poszerzają swoją wiedzę historyczną, wykazują się kreatywnym myśleniem oraz z większym angażowaniem uczestniczą w spotkaniach SKDH- podsumował udział w spotkaniu Jacek Malicki, nauczyciel historii z pionkowskiego Zespołu Szkół.
Kolejne spotkanie w ramach Akademii Niepodległości planowane jest w październiku 2019 roku na, które serdecznie zapraszają jej organizatorzy.

ZS Pionki – Jacek Malicki

 

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny