• Mikołajki 2019

    Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ

  • 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Zaproszenie na jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach

Jubileusz 60-lecia

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

Z okazji 228. rocznicy uchwalenia drugiej w świecie konstytucji, jaką była ustawa rządowa z 1791 roku, uczniowie klas I - III przygotowali wystawę i uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych w trakcie, których mogli obejrzeć prezentację multimedialną. Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w tym roku wiążą się z kontynuowaniem obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja wpisały się na stałe w historię placówki i stanowią istotny element wychowania patriotycznego młodego pokolenia.

- W naszej szkole tradycją jest organizowanie przez uczniów wystaw poświęconych ważnym rocznicom historycznym. W tym roku szkolnym warto było przeżyć historyczną przygodę zbierając materiały do wystawy o Konstytucji 3 Maja. Była to pasjonująca lekcja historii - mówią jej autorki – Andżelika Grabowska, Emilia Stachuczy i Luiza Szulc - uczennice klasy I FP.
- Jestem bardzo zadowolony z faktu, iż młodzież Zielonego poważnie potraktowała obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie przeprowadzonych lekcji historii uczniowie chętnie oglądali wystawę, wysłuchali moich prelekcji, a nade wszystko z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez Weronikę i Wiktorię Krekora z kl. III FP. Cieszy mnie zaangażowanie młodego pokolenia w działaniach na rzecz upowszechniania wiedzy historycznej i budzenia uczuć patriotycznych - mówi organizator „lekcji patriotyzmu”, nauczyciel historii - Jacek Malicki.

 

    

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny