Kierunki kształcenia proponowane w Zespole Szkół w roku szkolnym 2020/2021

REKRUTACJA

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W dniach 5 – 6 kwietnia 2019 r. w siedzibie Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego i w Pałacu Staszica (PAN) odbył się I Wiosenny Turniej Debat Historycznych. Organizatorami turnieju było Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Fundacja Polska Debatuje, zaś patronat objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Historyczny UW w Warszawie. Wśród uczestników wiosennego Turnieju Debat Historycznych 2018/2019 znalazło się dwie drużyny z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

Zielone reprezentowali: Bartosz Kołodziejczyk, Paweł Farbiś i Mateusz Tomaszewski z kl. I IT - drużyna A i Emilia Stachuczy, Luiza Szulc i Emilia Węsek z kl. I FP- drużyna B.

W trakcie dwudniowego pobytu w Warszawie uczestnicy debat historycznych mieli okazję wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyć w lekcji muzealnej „Debaty w muzeum” i zwiedzić wystawę „POMNIK”, która znajduje się w Królikarni w Warszawie. Ponadto wszyscy uczestnicy mogli wysłuchać wykładu dr hab. Piotra Szlanty na temat „Odwojowana czy darowana? Czy do odzyskania przez Polskę niepodległości doszło głównie w wyniku czynu zbrojnego Polaków, czy też korzystnego zbiegu okoliczności?” Dla Opiekunów Debat Historycznych organizatorzy przygotowali warsztaty na temat „Techniki coachingowe w pracy pedagogicznej”.
- Cieszymy się, iż mogliśmy uczestniczyć w wiosennym Turnieju Debat Historycznych, do którego przygotował nas mgr Jacek Malicki. W trakcie imprezy podjęliśmy skuteczną próbę rywalizacji z drużynami z renomowanych szkół województwa mazowieckiego oraz poszerzyliśmy swoją wiedzę historyczną, tak ocenili swój udział w turnieju reprezentanci Zielonego.

   

   

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny